Archiwum luty 2021


Mistrzostwa PFKS'u
24 lutego 2021, 09:27

W marcu odbywają się Mistrzostwa PFKS'u (PFKS-Polska Federacja Karate Shinkyokushin). Dla Seniorów będą to Eliminacje do mistrzostw Europy. Odbędą się one 27 marca na hali sporowej w Tarnowskich Górach. Do tego wszytkiego będę miała możliwość startowania w tych zawodach z czego bardzo się cieszę.

 

Karate to nie tylko walki
24 lutego 2021, 09:18

W Karate bardzo ważna jest też technika, bez tego nie ma walk. To wynika z tego że bez dobrego Kihona nie jest się w stanie dobrze udeżyć czy kopnąć, bez dobrej techniki nie zda się również egzaminu na wyższe stopnie, co oznacza że zawody wyższej rangi nie wchodzą w gre. Jednak to nie wszystko, kondycja fizyczna i koordynacja są równie ważne, dlatego na treningach nie ma tylko walk czy Kihona. Praktycznie na każdym treningu jest też część sprawnościowa.

 

Zawodnicy TKS
24 lutego 2021, 08:59

 

medalistka Mistrzostw Świata,

siedmiokrotna medalistka Mistrzostw

Europy seniorek, mistrzyni Europy

młodzieżowców i juniorów, siedmiokrotna

mistrzyni Polski seniorek we wszystkich

kategoriach wagowych i w kategorii otwartej, 

uczestniczka Mistrzostw Świata Open

 dwukrotny medalista Mistrzostw Świata,

sześciokrotny medalista Mistrzostw Europy

seniorów, pięciokrotny mistrz Polski seniorów,

dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata Open

- best 32 w 2019 roku.

 trzykrotna medalistka Mistrzostw Europy

seniorek, medalistka Mistrzostw Polski

seniorek

 Więcej informacji tutaj>>

 

obóz Karate
24 lutego 2021, 08:26

Jak co roku w moim klubie jest organizowany obóz, mamy tam około 5/6 treningów dziennie. Jest tam rónież organizowany ogzamin na stopnie kyu oraz DAN. Atmosfera jest świetna, a ludzie wspaniali. Zawsze podczas obozu jest rónież Nocny Trening, polega on na tym że w środku nocy zostajemy obudzeni po czym możemy idziemy ćwiczyć, po treningu możemy dalej iść spać. Podczas obozu jest również Dzień Sportu, są tam najróżniejsze konturęcje sportowe. W ostatni dzień obozu odbywa się Egzamin oraz Sayonara-ogłoszenie ktura drużyna wygrała (dzień sportu). Przed wyjazdem sąogłaszane wyniki egzaminu. ZAchęcam serdecznie do wzięcia udziału w obozie jak i zapisać się na Karate. :)

 

Historia Karate Kyokushin
21 lutego 2021, 20:25

Założycielem Kyokushinkai (jap. Stowarzyszenie Poszukiwaczy Najwyższej Prawdy) był Japończyk koreańskiego pochodzenia Masutatsu Oyama (1927 - 1994). Życie tego człowieka było niezwykłe i to nie tylko dlatego, że całkowicie poświęcił je samodoskonaleniu i popularyzacji współczesnej sztuki walki w jej duchowych i fizycznych aspektach. W roku 1936 Masutatsu Oyama zdobył stopień mistrzowski w chińskiej sztuce walki o nazwie kempo, a jako 17-letni student uniwersytetu w Takushoku zdał egzamin na 2 dan w karate, które trenował u najwybitniejszego mistrza tamtych czasów, Gichina Funakoshi. Posiadał również 4 dan w judo. W roku 1947, po wygraniu mistrzostw wszechstyli w Kioto, Oyama postanowił całkowicie poświęcić swoje życie tej dalekowschodniej sztuce walki. Twórca Kyokushin postanowił propagować swoje karate na całym świecie. Był pewien, że jest ono nie tylko sztuką walki, ale przede wszystkim nośnikiem tradycji i kultury Dalekiego Wschodu - wartości etycznych głoszonych przez Konfucjusza i Lao-Tse. Oyama zawsze powtarzał swoim uczniom, że karate zaczyna się i kończy na uprzejmości i że o ile rozwój fizyczny jest początkiem tej sztuki walki, o tyle rozwój duchowy jest celem ostatecznym. Dla lepszego wyeksponowania zasad etycznych kyokushin Japończycy stworzyli siedmiopunktowy kodeks moralny tej sztuki walki. Jest w nim mowa o obowiązku szanowania starszych i rodziców, dążeniu do fizycznej i duchowej doskonałości oraz powstrzymaniu się od gwałtowności. Liczne podróże Oyamy po świecie sprawiły, iż kyokushin w krótkim czasie stało się bardzo popularne. Obecnie uprawia je ponad 2 miliony ludzi na całej kuli ziemskiej. W roku 1974 Międzynarodowa Organizacja Kyokushin przyznała Masutatsu Oyamie najwyższy stopień wtajemniczenia w sztuce karate - 9 dan, a potem 10.Po śmierci legendarnego mistrza, powstało wiele organizacji  kontynuujących jego dzieło. Największą z nich jest Światowa Organizacja Karate WKO zrzeszająca ponad 100 krajów, której liderem jest Kenji Midori. Władze WKO dążą do tego, by główne przesłanie karate, wyrażające się w samodoskonaleniu ludzkiej psychiki i ciała, pozostało niezmienione, podobnie zresztą jak filozofia, której autorem był Masutatsu Oyama.

Więcej informacji tutaj >>